Czy latem można przeszczepić kwitnącą różę: kiedy i jak prawidłowo przeszczepić

Czy w okresie kwitnienia można przesadzać róże latem?

Piękna „królowa ogrodu” to róża o delikatnych płatkach i wyrafinowanym zapachu. Potrzebuje starannej opieki. Po zakupie określonego rodzaju sadzonek w sklepie warto pomyśleć o miejscu do sadzenia. Miejsce sadzenia róż powinno być dobrze oświetlone, z luźną ziemią. Konieczne jest przestrzeganie wszystkich zasad podlewania krzewu, karmienia nawozami, odcinania niepotrzebnych pędów, usuwania suszonych kwiatów i liści, ochrony przed szkodliwymi owadami i chwastami oraz zapobiegania chorobom.

W niektórych przypadkach, zwłaszcza gdy ziemia pod krzewem jest mocno wyczerpana lub zbytnio urosła, roślinę należy przesadzić w okresie kwitnienia. Czasami przesadzanie rośliny wiąże się ze zmianą krajobrazu ogrodu lub w miejscu sadzenia kwiatu wyrosło zbyt wiele szkodników.

Czy w okresie kwitnienia można przesadzać róże latem?

Najbardziej optymalny czas na przesadzanie zarówno dla róży ogrodowej, jak i pokojowej to wczesna wiosna lub wczesna jesień, aby roślina miała czas na dostosowanie się w nowym miejscu do nadchodzących warunków letnich lub zimowych. Latem przeszczep jest niepożądany, ale możliwy. Po przesadzeniu pąki kwiatowe należy odciąć.

Przeszczep róży na wiosnę

Uwaga! Podczas kwitnienia roślina przekazuje całą swoją siłę formującym się pąkom, dlatego w najbliższej przyszłości po przesadzeniu konieczne jest monitorowanie pojawiania się nowych kwiatostanów i ich usuwanie. Dzieje się tak, aby roślina nie marnowała swojej siły i szybciej zakorzeniła się w nowym miejscu.

Czy można przeszczepić kwitnącą różę: ogólne zasady

Aby to zrobić, musisz przestrzegać kilku zasad:

Uważaj na system korzeniowy, ostrożnie uwalniając go z ziemi. Ostrożnie przenieś różę do przygotowanego dołka o głębokości do 50 cm, lekko pokrytego kompostem. Rozłóż system korzeniowy, wkop go ziemią i dobrze podlewaj. Gdy kwiat przyzwyczai się do nowego miejsca, należy stworzyć warunki szklarniowe. Nie podlewaj go obficie.

Z zastrzeżeniem tych zasad przeszczepu, krzew zachwyci wszystkie letnie miesiące swoimi kwitnącymi pachnącymi pąkami każdego roku.

Uwaga! Aby uzyskać pomyślny wzrost w nowym miejscu, różowy kwiat wymaga karmienia, aby na początku nie umarł.

Przeszczep róży latem

Czy można przeszczepić kwitnącą różę w pomieszczeniach

Jak karmić róże podczas pączkowania i kwitnienia

Przesadzanie róży pokojowej podczas kwitnienia jest równie żmudne. W nowej, dużej doniczce należy umieścić drenaż, aby woda nie pozostawała w doniczce, ale łatwo wpadała do patelni, zapewniając kwiatowi wystarczającą wilgotność. Doniczkę z przeszczepionym kwiatostanem należy umieścić w zacienionym miejscu i karmić nawozami do roślin domowych.

Wskazówki od doświadczonych kwiaciarni

Jak karmić róże podczas kwitnienia na otwartym polu

Doświadczeni hodowcy kwiatów od czerwca starannie pielęgnują krzewy róż z wyrastającymi pąkami. Aby roślina cieszyła się jasnymi kolorami w lipcu i sierpniu, konieczne jest odpowiednie rozluźnienie gleby, regularne podlewanie, usuwanie suchych i dotkniętych pędami, nawożenie popiołem i materią organiczną, różnymi chemikaliami i roztworami oraz leczenie wszelkiego rodzaju chorób.

Letnia pielęgnacja róż

Przed nawożeniem potrzebujesz obfitego podlewania. Przycinanie krzewów należy wykonywać ostrym sekatorem w rękawiczce, aby nie uszkodzić rąk i krzaka.

We wrześniu roślinę należy karmić nawozami zawierającymi potas. Na zimę konieczne jest budowanie konstrukcji izolacyjnych z plastikowych skrzynek, aby południowe piękno było zimą ciepłe, a jego gałęzie nie łamały się pod warstwą śniegu.

Dlatego czasami róża musi zostać przesadzona. W każdych warunkach roślina zachwyci obfitym kwitnieniem.


Amelia Dąbrowski

Redaktor

Rate author
Najlepszy poradnik ogrodniczy