Desery z ciasta francuskiego i herbaty

Tarta z ciasta francuskiego z malinami i gruszkami

Tarta z ciasta francuskiego z jagodami i owocami

Będziesz potrzebować:

  • 250 g ciasta francuskiego;
  • 2/3 szklanki mrożonych malin
  • 2 łyżki stołowe. l. mąka pszenna;
  • 2 łyżki stołowe. l. Sahara;
  • białko jajka;
  • 2 dojrzałe gruszki.

Przygotowanie:

  1. Na arkuszu papieru do pieczenia jedną warstwę ciasta drożdżowego francuskiego rozwałkować w prostokąt o wymiarach 20 x 30 cm. Dalej po obwodzie wykonujemy nacięcie nożem około 1 cm od krawędzi, ale nie przecinamy go do końca Poprzez. Podniesie to brzegi podczas pieczenia i pozostawi nadzienie.
  2. Wysyłamy 2/3 szklanki malin do głębokiego pojemnika, mój jest zamrożony. Nie rozmrażaj jagód wcześniej, w przeciwnym razie zamienią się w owsiankę. Dodaj 2-3 łyżki. l. cukier i 2 łyżki. l. mąkę, aby zagęścić sok, który dadzą jagody. Jeśli maliny są duże, możesz je lekko zmiażdżyć, aż się rozmrożą. Świeże jagody można również trochę zmiażdżyć, aby sok się zaczął.
  3. Obieramy dojrzałe, ale gęste gruszki, usuwamy rdzeń. Następnie pokrój w cienkie plasterki. Do malin dodać posiekane gruszki, wszystko dokładnie wymieszać.
  4. Ciasto rozprowadzamy na blasze do pieczenia, ostrożnie rozprowadzamy nadzienie na wierzchu, nie schodząc na boki. Posmaruj boki białkiem jaja, po brzegi posyp cukrem.
  5. Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 15 minut, następnie obniżamy temperaturę do 180 stopni i odstawiamy na kolejne 20 minut na złoty kolor.
  6. Po przygotowaniu pozwól mu lekko ostygnąć. Pokroić w kwadraty, posypać cukrem pudrem.

Chrupiące Bułeczki Cynamonowe

cynamonowe bułeczki francuskie

Będziesz potrzebować:

  • 250 g ciasta francuskiego;
  • jedno jajko;
  • cynamon do smaku;
  • 40 g cukru.

Przygotowanie:

  1. Przede wszystkim ciasto drożdżowe francuskie rozwałkowujemy na cienką warstwę o grubości pół centymetra. Nasmaruj powierzchnię ubitym białkiem, posyp cukrem. Posyp cukier cynamonem, bardzo go uwielbiam, więc dodaję więcej.
  2. Ciasto zwijamy w bułkę. Powstałą bułkę pokrój nożem na małe kawałki o grubości około 1,5–2 cm.
  3. Przykryj blachę do pieczenia folią lub pergaminem, posyp mąką, ułóż półfabrykaty. Każdą bułkę posmaruj żółtkiem i posyp cukrem. Wysyłamy do nagrzanego piekarnika, pieczemy w 180 stopniach przez 25 minut.

Ananasy w Puszkach w Cieście Francuskim

Ananasy w cieście

Będziesz potrzebować:

  • 500 g ciasta drożdżowego francuskiego;
  • 1 łyżka. l. cukier puder;
  • słoik krążków ananasa w puszkach;
  • kurze jajo.

Przygotowanie:

  1. Połóż ananasy w puszkach w pierścienie na dwóch warstwach ręczników papierowych, zanurz je na wierzchu, usuń nadmiar wilgoci. Następnie posyp owoce z obu stron cukrem pudrem. Ananasy można zastąpić krążkami ze świeżych jabłek – wyjdzie też bardzo smacznie.
  2. Posyp stół mąką, rozwałkuj ciasto na cienką warstwę o grubości 5 mm. Następnie kroimy w długie paski o szerokości około 1 cm.
  3. Bierzemy pierścień ananasa, owijamy go paskami ciasta przez otwór. Produkty rozkładamy na blasze do pieczenia z pergaminem w niewielkiej odległości od siebie. Smaruj ptysie ubitym jajkiem. Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 190 stopni przez 25 minut na złoty kolor.

Ptysie z twarogiem i jagodami

Ptysie z twarogiem i borówkami

Będziesz potrzebować:

  • 500 g ciasta drożdżowego francuskiego;
  • 200 g suchego twarogu;
  • jedno jajko;
  • 1 łyżka. l. skrobia;
  • 2 łyżki stołowe. l. Sahara;
  • jagody lub owoce.

Przygotowanie:

  1. Włóż twarożek do miski, pożądane jest, aby nie był mokry. Dodaj białko jajka, 2 łyżki. l. cukier i 1 łyżka. l. skrobia ziemniaczana, aby nadzienie dobrze trzymało swój kształt. Mieszaj do uzyskania gładkości.
  2. Powierzchnię roboczą posyp mąką, rozłóż ciasto i trochę rozwałkuj. Użyję drożdży francuskich, ale absolutnie każdy. Ciasto pokroić nożem do pizzy na kwadraty o wymiarach 10 x 10 cm.
  3. Połóż łyżkę nadzienia twarogowego na środek każdego kwadratu. Łączymy rogi, ale nie mocujemy ich mocno, aby ptysie nieco się otworzyły podczas pieczenia, ponieważ dodamy więcej jagód. Jeśli nadzienie to tylko twarożek, mocniej uszczypnij rogi.
  4. Uformowane ciasteczka układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Wymieszaj jedno żółtko z łyżką mleka, lekko ubij. Nasmaruj powierzchnię kopert uzyskaną masą. Następnie przekładamy ptysie do piekarnika, pieczemy w 180 stopniach przez około 25 minut na złoty kolor.
  5. Ptysie rozkładamy na półmisku, nadziewamy jagodami, ja mrożę borówki z cukrem. Możesz użyć dowolnych owoców, jagód, a nawet dżemu jako wypełniacza w zależności od nastroju. Podawanie słodyczy na herbatę – jest nie tylko smaczne, ale także bardzo piękne.

Rolada z ciasta francuskiego z owocami

Rolada z ciasta francuskiego z owocami

Będziesz potrzebować:

  • 500 g ciasta drożdżowego francuskiego;
  • 2 łyżeczki skrobia;
  • puszka owoców w puszkach;
  • jajko;
  • cukier puder.

Przygotowanie:

  1. Ciasto rozwałkować na posypanej mąką powierzchni na cienką prostokątną warstwę o grubości około 3 mm. Posyp ciasto odrobiną skrobi, aby sok z owoców nie wypłynął.
  2. Owoce w puszkach wkładamy do durszlaka, pokrojonego w kostkę. Jeśli chcesz, możesz wziąć świeże lub mrożone jagody, owoce, ale z konserwami jest to szybsze i smaczniejsze.
  3. Nadzienie rozprowadzamy na 2/3 powierzchni ciasta, rozprowadzamy równomiernie. Posyp trochę krochmalu na nadzienie. Zwijamy bułkę, kładziemy na blasze do pieczenia. Na wierzchu wykonujemy 6-7 nacięć ukośnych nożem, dzięki czemu bułka lepiej się upiecze i łatwiej będzie ją pokroić.
  4. Bułkę z owocami pieczemy w piekarniku nagrzanym do 190 stopni przez 15 minut. Po tym czasie nasmaruj bułkę roztrzepanym jajkiem, a następnie piecz przez kolejne 15 minut. Gotową bułkę posyp cukrem pudrem, możesz podawać. Ciesz się herbatą.

Porcja deseru na herbatę w 30 minut

Deser w misce na herbatę

Będziesz potrzebować:

  • 460 g ciasta francuskiego;
  • 250 ml śmietanki 33%;
  • 290 ml skondensowanego mleka.

Przygotowanie:

  1. Ciasto wyłożyć na papier do pieczenia. Okrągłym nożem pokroić na małe kawałki o wymiarach około 2 x 2 cm i ułożyć na blasze do pieczenia.
  2. Rozgrzej piekarnik do 200 stopni, piecz pokrojoną w kostkę kostkę przez 20 minut na złoty kolor. Następnie wyjmujemy, aby całkowicie ostygło.
  3. Do śmietany wymagana jest śmietanka o zawartości 33% tłuszczu, w przeciwnym razie nie będzie można ich ubić. Schłodzoną śmietankę wlej do głębokiej miski, ubij mikserem na puszystą masę. Następnie wlej mleko skondensowane, najlepiej mleko skondensowane powinno być gęste, z mleka pełnego. Za pomocą silikonowej szpatułki delikatnie wymieszaj krem ​​okrężnymi ruchami do uzyskania gładkości.
  4. Połowę schłodzonych kwadratów wysyłamy do pojemnika. Dodaj śmietanę, delikatnie wymieszaj. Nie polecam nadmiernego smarowania wszystkiego na raz, w przeciwnym razie łuszczące się kwadraciki mogą się pokruszyć. Deser rozkładamy w misce lub małym talerzu. W ten sam sposób smarujemy pozostałe kostki kremem. W sumie z takiej ilości składników dostałam cztery porcje. Podawaj od razu lub pozwól danie trochę namoczyć – będzie jeszcze smaczniejsze.

Amelia Dąbrowski

Redaktor

Rate author
Najlepszy poradnik ogrodniczy