Róża pnąca odmiana Ferdinand Pichard: uprawa krzewu ozdobnego w parku

Róża parkowa Ferdinand zyskała popularność wśród ogrodników ze względu na atrakcyjny wygląd i niesamowity aromat. Przestrzeganie zasad techniki rolniczej pozwala cieszyć się bujnym kwitnieniem przez całe lato.

Rose Ferdinand Pichard – co to za odmiana, historia stworzenia

Rose Ferdinand Pichard to hybryda francuskiej selekcji. Po raz pierwszy został wyhodowany w 1921 roku. Odnosi się do powtarzających się odmian. Kwiaty rośliny są średniej wielkości, do 10 cm średnicy, odcień różowoczerwony. Ferdinand Pichard ma wyraźne podłużne paski. Kwiaty powstają pojedynczo lub w grupach po 4-5 sztuk. Kwitnienie następuje falami. Róże mają trwały słodki zapach.

Rose Ferdinand Pichard

Zgodnie z opisem, średnia wysokość krzewu wynosi 1,5 m. Przy braku formacji może osiągać 2 m. Szerokość średnio 1 m. Pędy wyprostowane z małymi jasnozielonymi blaszkami liściowymi. Atrakcyjny wygląd i niesamowity aromat sprawiają, że różę parkową można wykorzystać do nasadzeń pojedynczych i rabat kwiatowych. Dzięki terminowemu przycinaniu i kształtowaniu róża służy do tworzenia dziwacznych kompozycji lub żywopłotów.

Rose Ferdinand jest aktywnie wykorzystywany na działkach ogrodowych i projektowaniu krajobrazu ze względu na swoje zalety:

  • wytrzymałość na niekorzystne warunki atmosferyczne;
  • właściwości dekoracyjne i brak cierni;
  • Wśród niedociągnięć eksperci wyróżniają szybkie blaknięcie podczas upałów.

    Rose Ferdinand w projektowaniu krajobrazu

    Uprawa kwiatów. Jak prawidłowo sadzić w otwartym terenie

    Rose Red Naomi (Red Naomi) – opis odmiany holenderskiej

    Róże Ferdinand sadzi się wiosną i jesienią. Wiosną terminy wybiera się na przełomie kwietnia i maja, kiedy minęło zagrożenie nocnymi przymrozkami. Jesienią, najlepiej w połowie października.

    Powinieneś wiedzieć! Róża posadzona w cieniu lub w bezpośrednim sąsiedztwie wysokich budynków rozciąga się na wysokość. W takiej sytuacji wymaga dodatkowej podwiązki.

    Eksperci identyfikują kilka głównych metod hodowli:

    Stwierdzono również rozmnażanie przez szczepienie lub nasiona.

    Przygotowanie terenu i materiał do sadzenia

    Sukces sadzenia i późniejszego wszczepienia krzewu w nowym miejscu zależy w dużej mierze od jakości przygotowania miejsca i samego materiału.

    Wykop ziemię na miejscu. Wybiera się z niego chwasty i duże korzenie. Dla rośliny przygotowano dół do sadzenia. Na glebach ciężkich w wykopie układana jest warstwa drenażowa. Gleba z dołu jest mieszana z piaskiem, próchnicą, popiołem i złożonymi nawozami.

    Róże Ferdinanda preferują przestronne, dobrze oświetlone obszary. Terytorium jest wybierane za pomocą luźnej, pożywnej gleby. Medium jest preferowane alkaliczne, najlepsze pH to 5,5.

    Jak przygotować glebę i kwiat do sadzenia

    Należy również przygotować krzew do sadzenia. Wycinane są stare i chore pędy. Młode są skracane o jedną trzecią długości. System korzeniowy jest badany, usuwane są uszkodzone i chore korzenie. W celu szybkiego wszczepienia korzenie moczy się w stymulatorze wzrostu korzeni na 2 do 5 godzin.

    Prawidłowe sadzenie róży w ziemi polega na obserwacji sekwencji czynności:

  • Przygotowanie dołu. Głębokość dołka to co najmniej 50 cm Szerokość zależy od wielkości korzeni.
  • Przygotowanie gleby. Glebę usuniętą z dołu miesza się z torfem, piaskiem, popiołem i złożonymi nawozami.
  • Moczenie korzeni. Przed sadzeniem sążnie trzymane w stymulatorze wzrostu korzeni przez 2 do 5 godzin.
  • Pogłębianie. Kołnierz korzeniowy jest pogłębiony o 5 centymetrów.
  • Wylot po wylądowaniu. Po posadzeniu roślina jest obficie podlewana. Osadzoną glebę wylewa się, aby kołnierz korzeniowy nie był odsłonięty.
  • Technologia lądowania

    Rose J.P. Connell (JP Connell) – opis odmiany żółtej

    Właściwa pielęgnacja jest niezbędna do aktywnego wzrostu róż. Polega na przestrzeganiu schematu nawadniania, terminowym karmieniu i obowiązkowym przycinaniu roślin:

  • Podlewanie. W czasie upałów są podlewane raz w tygodniu. Pod każdy krzak wlewa się do 15 litrów wody.
  • Top dressing. Pierwsze karmienie przeprowadza się po stopieniu śniegu, dodaje się kompost i humus, które wykopuje się z glebą. Następnie karmią napar dziewanny w fazie formowania się liści. Ponadto złożone nawozy są stosowane co 20 dni.
  • Rozwolnienie. Aby zwiększyć napowietrzenie gleby, gleba pod krzakami jest poluzowana raz na dwa tygodnie. Chwasty są usuwane podczas spulchniania.
  • Przycinanie. Róża parkowa Ferdynand Pichard domaga się przycinania. Roślina jest przycinana zarówno wiosną, jak i jesienią. Wiosną zaleca się usuwanie chorych i uszkodzonych pędów, gałęzi skierowanych w głąb buszu. Młode pędy przycina się do 1/3 długości.
  • Przygotowanie do zimy. Ferdinand to mrozoodporna róża. W celu udanego zimowania konieczne jest terminowe zastosowanie nawozów potasowo-fosforowych, spulchnienie gleby i zebranie krzewów na wysokość 20 cm. Do schronienia stosuje się lekki materiał okrywowy. Młode sadzonki przykrywa się plastikowymi butelkami.
  • Podlewanie róż

    Ważne jest, aby wiedzieć! Pichard to odmiana zimotrwała. Ale zimą z niewielkim śniegiem i silnymi mrozami może ucierpieć układ koński rośliny. Eksperci zalecają hulanie i okrywanie krzewów w regionach, w których występują silne mrozy.

    Rose Terracotta (Terracotta) – opis hybrydowej odmiany herbaty

    Ferdinand Pichard to powtarzająca się odmiana róży. Wyróżnia się długim kwitnieniem przez całe lato. Przy odpowiedniej pielęgnacji pierwsze kwiaty pojawiają się w połowie początku czerwca. Kwitnienie rośliny to tworzenie się fal. Kończy się w sierpniu. Okres spoczynku rozpoczyna się pod koniec sierpnia, kiedy to układane są pąki kwiatowe na następny rok.

    Dodatkowe informacje! Wybierając opatrunek górny, zaleca się preferowanie złożonych specjalistycznych preparatów dla róż.

    W okresie kwitnienia zaleca się regularne podlewanie i nawożenie. Rozluźnienie gleby i usuwanie chwastów poprawia wnikanie powietrza i wilgoci do systemu korzeniowego.

  • brak składników odżywczych w glebie;
  • Różę parkową rozmnaża się zarówno wiosną po okresie kwitnienia, jak i wiosną przed rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego. Eksperci określają trzy główne metody hodowli:

    Uwaga! Rozmnażanie nasion stosuje się tylko w rzadkich przypadkach, gdy nie można sadzić krzewu inną metodą. Wynika to z dużej złożoności metody i długiego czasu oczekiwania na wynik.

    Sadzonki zbiera się pod koniec lata. Wybierz zdrowe pędy z 3-4 pąkami. Cięcie wykonujemy pod kątem 45 stopni. Płytki liściowe są usuwane z sadzonek. Sadzonki sadzi się natychmiast w przygotowanej glebie, pogłębiając je o 10 cm Sadzonki przykrywa się folią. Sadzenie w szklarniach wykazało wysoką wydajność.

    Do uprawy metodą warstwową wcześniej przygotowuje się rowki o głębokości 15-20 cm, a na dno wylewa się odżywcze podłoże. Młody zdrowy pęd układa się w bruzdach, tak aby wierzchołek wychodził z ziemi pionowo. Wykop jest pokryty ziemią i obficie podlewany. W ciągu miesiąca sadzonki tworzą system korzeniowy. Zaleca się oddzielenie pędów i sadzenie ich w nowym miejscu po zimie, na wiosnę.

    Metoda podziału służy do rozmnażania i odmładzania starych krzewów. Pozwala także na przeniesienie kultury w nowe miejsce i zachowanie cech rodzicielskich. Prace wykonywane są wiosną przed rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego.

    Przygotowanie sadzonek róży

    Róże zaliczane są do roślin wymagających. Są łatwo podatne na choroby i szkodniki.

    Głównymi owadami, które infekują róże ferdynandowe, są:

    Choroby i szkodniki

    Ze skutecznych środków zwalczania chorób izoluje się oksychom, topaz i ridomil.

    Ferdinand Pichard to jedna z najpiękniejszych odmian róż. Świetnie nadaje się do uprawy w regionach centralnych i regionie moskiewskim. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji cieszy hodowców kwiatów długim kwitnieniem.


    Amelia Dąbrowski

    Redaktor

    Rate author
    Najlepszy poradnik ogrodniczy